Akční dny na německý CORRATEC jsou tu! Sleva na VŠECHNY MODELY okolo 25% a více. Silničky, gravely, dětská kola a elektrokola s motory BOSCH. Tak to je pecka!

Chipování motorů (zvýšení rychlosti)

Všechny elektrokola jsou z výroby nastavena na přípomoc do 25 km/h. Neznamená to, že na takovém kole nejde jet rychleji. To je samozřejmě možné, jen vám v tom už nad 25km/h nepomůže motor. Pokud byste rádi využívali přípomoc i při vyšších rychlostech je nutné na elektrokole rychlostní omezovač odstranit. Takovou úpravu, tzv čipování motoru elektrokola, ve všech našich servisech odborně provádíme.

 

Co na to legislativa?

Z právního hlediska byste takový zásah do elektrokola měli použít pouze na soukromém pozemku. Na pozemních komunikacích se takto upravená elektrokola nesmějí používat. I mimo pozemní komunikace si cyklista čipovaného elektrokola nepomůže. Čipováním se z kola prakticky stává motorové vozidlo a to například do lesa taky nesmí.

speedbox_cipovani_elektrokol_motoru_bosch_smartsystem_yamaha_brose_bafang_shimano_bikemax.cz


Co na to BIKEMAX?

Rádi bychom, aby se legislativa upravila a povolená přípomoc by byla automaticky nastavena ke 30ti km/h. Většinu lidí by tak úprava nelákala, jelikož by nebyla potřeba.
V současné chvíli ale rozumíme, že mnozí po zrychlení touží, protože odpojení v rychlosti 25km/h může být nepříjemné. Co ale výrazně doporučujeme, je důkladně zvážit, jestli kolo ve vyšších rychlostech budete spolehlivě ovládat. Čipované kolo by mělo být o to více v dobrém technickém stavu a pravidelně servisováno. Díky vyšším rychlostem je nezbytné používat přilbu a kvalitní rukavice pro případ kolize.

Čipování nicméně neznamená zvýšení výkonu. Kolo pomáhá stejně, pouze se odstraní omezovač a kolo pomáhá i nad 25km/h. Čip lze u většiny motorů v případě potřeby kdykoliv aktivovat nebo deaktivovat pokud chcete jezdit bez jeho použití.

 

Co na to záruka?

Díky našim zkušenostem a odbornému zásahu, držíme záruku i na u nás načipovaná elektrokola standardní, 24 měsíců. O spolehlivost kola se u odborně upraveného kola bát nemusíte. Motory jsou na tuto zátěž vyráběny. Limit 25km/h je dán pouze legislativou napříč Evropou.

 

Jaké motory umíme upravovat a na kolik to "vyjde"?

Platí, že odstranění rychlostního omezovače lze provést pouze u středových motorů. Odbornou čipovou úpravu elektrokol provádíme u motorů těchto značek:

Bosch, Yamaha, Bafang, Shimano, Bafang, Brose a samozřejmě provádíme i čipování motorů PANASONIC

Cenově se u většiny motorů pohybujeme v řádu 4-5 tisíc. Výjimku představují středové motory Bafang, který zvládneme upravit v rozmezí 1-2 tisíc podle modelu.

 

Jak dále postupovat pokud si přejete úpravu provést? 

Stačí kolo dovézt na kteroukoliv prodejnu BIKEMAX (není potřeba se objednávat). Kolo převezmeme a v rámci pár pracovních dní dostanete kolo zpátky již bez nepříjemného vypínání nad 25km/h.

 

 cipovani_elektokol_brno_svitavy_olomouc_sumperk_usti_bikemax.cz