Všechna elektrokola dodáváme včetně baterie a nabíječky.

Levit Musca MX Lowstep 630Wh (Turquoise pearl) 2024

Kód: 75086
AKCE POKRAČUJE DO 31.7.
Značka: Levit
61 990 Kč –43 % 34 990 Kč
Skladem (>5 ks)
Varianta
Můžeme doručit do:
31.7.2024

Středový motor Bafang M400 (80Nm) | baterie Levit SP2.1 630 Wh (17.5 Ah) | vidlice Suntour pružinová | převody 1x9 Shimano Altus | kola 28" (700C) | brzdy kotoučové (diskové) Shimano Altus MT200 | dojezd 100 - 130 km | Nabíječka je součástí balení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Levit Musca MX Lowstep 630Wh (Turquoise pearl) 2024

Klíčové vlastnosti

Motor:

 Bafang M400 (80 Nm)

Baterie:

Levit SP 2.1 (630 Wh) 

Vidlice:

Suntour (pružinová)

Velikost kol:

28"

Počet převodů:

1 x 9

Dojezd:

100 - 130 km

Elektrokolo Levit Musca MX Lowstep je ideální volbou pro ty, kteří hledají pohodlné a výkonné kolo pro jízdu ve městě i na lehkých terénních trasách. Vybaveno motorem Bafang M400 s točivým momentem 80 Nm a integrovanou baterií 630Wh, nabízí kolo plynulý pohon a dlouhé vyjížďky až 130 km.Odpružená vidlice Suntour a 9 rychlostní převodový systém Shimano Altus zajišťují komfortní a bezpečnou jízdu v různorodém terénu. Toto elektrokolo kombinuje vysoký výkon s praktičností a pohodlím, díky čemuž je ideálním společníkem pro každodenní dojíždění i pro objevování nových míst o víkendech. Elektrokolo je dodáváno včetně nabíječky.

Levit Musca MX Lowstep 630Wh (Turquoise pearl) 2024
Levit Musca MX Lowstep 630Wh (Turquoise pearl) 2024

Proč si pořídit nízko nástupové kolo?  

Jsou to kola pro každého! 

Podle našeho názoru jsou tzv "lowstepová" kola naprosto skvělá a univerzální. Navíc moderní vývoj jim dodává i skvělé jízdní vlastnosti (stabilita, obratnost, prostupnost terénem při použití hrubšího vzorku na plášťů). 

Benefity ocení například zákazníci, kteří kolo budou využívat jako dopravní prostředek do práce (můžete jezdit v saku nebo kostýmku do práce). 

"Starší" lidé, dámy nebo ti z vás, kteří mají ortopedické problémy jsou z kol "lowstep" (bez horní trubky) unešeni. Často si navíc lidé kupují kola v době, kdy by ještě mohli v pohodě nasedat přes horní trubku, nicméně čas jim může hybnost zhoršit a tudíž tuto pohodlnou a bezpečnou variantu volí již dnes.

My v BIKEMAX věříme, že jsou to kola budoucnosti. Pokud se na tato kola podíváte bez předsudků, tak zjistíte, že skýtají velké množství pozitiv a minimum negativ. Jediným negativem může podle nás být neobvyklý vzhled, který začíná být i v ČR pomalu běžným standardem.

Někteří z našich zákazníků mají proti kategorii kol bez horní rámové trubkypředsudky. Zejména muži často říkají, že nechtějí kolo dámské. Ženy zase často používají argument, že ještě nejsou tak staré,nechtějí kolo do města, ale do terénu a podobně. Pojďme si společně říct, že tento typ kola NENÍ jen pro staré, jen pro ženy atd. V západní Evropě je tento typ kola mnohem populárnější než u nás. Nesporně tento logický trend dorazí i k nám. Ale rozhodně se nejedná o nějaký módní výstřelek!


Motor Bafang M400

Středový motor Bafang M400 je nejpopulárnější motor ve střední třídě horských, trekingových a městských elektrokol. Při zachování nízké spotřeby a nízké hlučnosti motor disponuje kroutícím momentem 80Nm

Oproti levnějším motorům již disponuje torzním čidlem,
              Baterie Panasonic 630WhJednou z hlavních součástí elektrokola je baterie. Panasonic 630Wh (17,5Ah) je plně integrovaná vysokokapacitní baterie Takto velmi silná baterie je schopna elektrokolo dovézt až do vzdálenosti 100 - 130km na jedno jediné nabití (narozdíl od katalogů uvádíme námi odzkoušenou vzdálenost). Samozřejmě velmi závisí na profilu trati, váze jezdce, využití úrovně asistence a dalších proměnných.Baterie se skládá z článků Li-Ion. Nabíjení baterie je možné v kole nebo v pohodlí domova (sundání baterie z kola je snadné a rychlé).hmotnost 3,3kgdojezd na jedno nabití 100 - 130km   


které reaguje na výkon jezdce a přesněji dávkuje výkon motoru. Díky tomu umožňuje motor na kole "sportovat", zatímco kola bez torzního čidla jedou podle přednastavených algoritmů a jezdec se může jen vozit "jako na motorce".

 • kroutící moment 80Nm
 • 3,9kg
 • cenově dostupný motor s torzním čidlem
Levit Musca MX Lowstep 630Wh (Turquoise pearl) 2024
Levit Musca MX Lowstep 630Wh (Turquoise pearl) 2024

Baterie Levit SP 2.1 630Wh

Jednou z hlavních součástí elektrokola je baterie. Panasonic 630 Wh (17,5 Ah) je plně integrovaná vysokokapacitní baterie Takto velmi silná baterie je schopna elektrokolo dovézt až do vzdálenosti 100 - 130 km na jedno jediné nabití. Samozřejmě velmi závisí na profilu trati, váze jezdce, využití úrovně asistence a dalších proměnných.

Baterie se skládá z článků Li-Ion. Nabíjení baterie je možné v kole nebo v pohodlí domova (demontáž je snadná).

 • hmotnost 3,3 kg
 • dojezd na jedno nabití 100 - 130

Displej Bafang C18 - barevný

Displej Bafang C18 nahradil displej před pár lety starší černobílý typ. Dnes je tento displej nejčastěji používaný na kolech s motory M400 a M500. Displej je umístěn uprostřed řídítek nad představcem s možností vyklopení před řídítka. Ovladač je umístěný na levé ruce a umožňuje měnit sílu motoru a přepínat funkce tachometru nebo zapínat osvětlení (jeli součástí soustavy).

Displej je velice přehledný. Rychlost je graficky zobrazena jako na budících v autě. Dále je vidět stupeň pomoci motoru, denní čas, stav baterie a jedna z mnoha funkcí tachometru (denní km, čas jízdy, atd.)

U kol Levit tento displej zatím nepodporuje Češtinu. Ovládání je však tak snadné, že i bez znalosti angličtiny nebudete mít žádný problémDisplej umožňuje nabíjejí telefonu nebo světla pomocí USB kabelu.

 • rozměry 98 x 65 x 20
 • barevný
 • sledování až 6-ti údajů zároveň
Levit Musca MX Lowstep 630Wh (Turquoise pearl) 2024
Levit Musca MX Lowstep 630Wh (Turquoise pearl) 2024

Co všechno ovlivňuje dojezd elektrokola?

Dojezdy elektrokol jsou veličinou, ve které se výrobci rádi předhání. Jelikož neexistuje žádná sjednocená technika měření, tak vlastně není možné tato čísla srovnat bez pomoci odborníků se zkušenostmi. Každý výrobce totiž uvádí pověstné slůvko "AŽ". Chápeme však, že je to pro zákazníka klíčová věc, kterou si chce porovnat. My se při komunikaci se zákazníkem snažíme používat roky zkušeností a pravdivé srovnání jednotlivých výrobců motorů a baterií abychom vám co nejvíce ulehčili pátrání po vašem novém kole. Pojďme se společně podívat na klíčové body, které ovlivňují dojezd elektrokola:

 • hmotnost jezdce 
 • fyzická kondice
 • využívání asistence motoru
 • síla větru a jeho směr
 • povrch tratě
 • profil trasy
 • rychlost (průměrná rychlost)
 • používání přehazovačky
 • frekvence šlapání
 • tlak v pláštích a jejich vzorek 

Z výše uvedeného je zřejmé, že do dojezdu vstupuje opravdu velmi mnoho proměnných. Vlastně při každé jízdě se potenciální dojezd stejného elektrokola může lišit. Nehleďte tedy na přehnaná čísla z katalogů výrobců a neváhejte se poradit s naším týmem odborníků, který vám rád doporučí kolo s kapacitou baterie, která pro vás dává smysl a která je už třeba zbytečná. U všech kol uvádíme dojezdy reálné dle naší 10ti leté zkušenosti a tisíců prodaných kol ročně.

Levit Musca MX Lowstep 630Wh (Turquoise pearl) 2024

Přehazovačka Shimano Altus 9s

Devíti rychlostní přehazovačka Shimano Altus je moderní přehazovačka se Shadow systémem, který optimalizuje úhel vedení. Přehazovačka snese prach, bláto a hrubší zacházení. 

Maximální rozsah zubů je 11 - 36. Výhodou devíti rychlostních řazení na elektrokolech jsou zejména nižší provozní náklady. .

Pružinová vidlice SR Suntour NEX

Na tomto kole je použita oblíbená pružinová vidlice SR Suntour NEX E25, která je navíc vybavena uzamykáním, je tedy možné pružení vypnout. Uchycení předního kola zajišťuje rychloupínák.

Pro rekreačně sportovní využití je nastavení kvalitní pružinové vidlice dostatečné. Výhodou jsou také levnější náklady na nutnou údržbu.

Levit Musca MX Lowstep 630Wh (Turquoise pearl) 2024
Levit Musca MX Lowstep 630Wh (Turquoise pearl) 2024

Elektrokola z BIKEMAXu jsou nejpohodlnější!

Koupí elektrokola si výrazně zvýšíte váš rádius výletů. Výkon motoru a baterie vám umožní trávit v sedle hodiny. Bohužel vaše tělo na to není zvyklé a proto mohou přijít sekundární problémy:

 • bolest / brnění rukou
 • bolest za krkem
 • bolest zadku
 • bolest zad

Zabýváme se odstraněním těchto problémů  - úpravou kola na míru. Kolo vám pošleme / předáme hotové a nachystané pro jízdu bez bolesti. Na kole od nás dojedete nejdál!

Chci se dozvědět více o úpravě na míru

Levit Musca MX Lowstep 630Wh (Turquoise pearl) 2024

Konec defektům! 

Nejenu  kol s nábojovým motorem se může stát výměna duše na zadním kole obrovským problémem. Zejména pokud píchnete na cestě. Sotva sebou budete mít dostatečné nářadí. Sundání kola, výměna duše a vrácení zpět může být i pro zkušeného cyklistu složité.

Proto doporučujeme Joe´s těsnící gel E-bike Commuter pro prevenci defektu v duších. Máme vyzkoušeno, že je to jediný gel, který skutečně funguje. Stačí si preventivně nalít 1/2 balení do předního a 1/2 do zadního kola a máte po starostech! Odzkoušeno našimi kolegy na mnoha výletech.

Chci koupit tmel proti defektům

Levit Musca MX Lowstep 630Wh (Turquoise pearl) 2024

Nabíječka součástí balení

U nás je nabíječka součástí balení u všech elektrokol

Doplňkové parametry

Kategorie: Pánská krosová a trekingová elektrokola
Umístění motoru: Středový motor
Výrobce motoru: Bafang
Typ motoru: Bafang M400 (80Nm)
Kapacita baterie: 600 - 699 Wh
Určení: Pro ženu
Modelový rok: 2022
Kategorie: Trekingové / Krosové elektrokolo
Dojezd: 100 - 130 km
Materiál rámu: Hliník
Počet rychlostí: 1x9
Průměr kol: 28" (700C)
Typ brzd: Kotoučové (diskové)
Typ vidlice: Pružinová
Zdvih vidlice: 80 - 110 mm
Velikost: Uni
Značka: Levit
Barva: černá, tyrkysová
SEO - Model: Musca
Nomenklatura: TEK000138
Motor: Bafang M400
Baterie: Levit SP2.1 630 Wh (17.5 Ah)
Ovladač: Barevný TFT Bafang C18
Rám: Alloy 6061
Vyráběné velikosti: M
Vidlice: SR SUNTOUR NEX (Pružinová, zdvih: 63mm)
Zadní tlumič: -
Hlavové složení: Spec (semi-integrované, prům. ložiska)
Brzdy: Shimano Altus MT200
Brzdové kotouče: 180 mm
Středové složení: -
Kliky: Bafang NW (170 mm, 44 z.)
Řazení: Shimano Alivio
Přehazovačka: Shimano Altus
Kazeta: S-Ride CS-M300091136 9SPD
Řetěz: KMC X9
Náboje: Formula DC-20LW
Ráfky: Remerx Rocky Disc (622 x 22 mm)
Pláště: TIRE CST TR-CS246-O 28"
Gripy: Herrmans DD36 Lock-on
Řídítka: Zoom MTB-AL-312BT 680/700mm
Představec: Zoom TDS-D299N
Sedlo: Velo VL-3363 black
Sedlovka: Zoom 30,9 - není odpružená! foto pouze ilustrační
Pedály: Alloy
Možnost doplňkových služeb: Ano
Nabíječka: Součástí balení

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Levit je český výrobce kol a elektrokol s výrobou v Úpici. Zkušenosti s cyklistikou získavali soustavně již od roku 1991 v mateřské společnosti BP Lumen. Levit je symbolem změny a nových začátků.

Svou vizi se značkou Levit sdílí i olympionik a český reprezentant v biatlonu Ondřej Moravec, který je ambasadorem značky Levit.

Levit se postupně stává významným hráčem na poli cyklistiky v Evropě.

 Horská elektrokola | Krosová elektrokola | Lowstep elektrokola | Dámská elektrokola