Všechna elektrokola dodáváme včetně baterie a nabíječky.

Levit Tumbi Lowstep (Black pearl) 2024

Kód: 75057
AKCE POKRAČUJE DO 31.7.
Značka: Levit
29 490 Kč –42 % 17 091 Kč
Skladem (>5 ks)
Varianta
Můžeme doručit do:
31.7.2024

Motor v zadním náboji Levit HD (v náboji) | baterie Levit ST 468 Wh (13 Ah) | vidlice pevná | převody 1x7 | kola 26" | brzdy ráfkové Promax TX-117 | dojezd 70 - 100 km | Hmotnost 24 kg | Nabíječka je součástí balení

Detailní informace

Detailní popis produktu

Levit Tumbi Lowstep (Black pearl) 2024

Klíčové vlastnosti

Motor:

Motor v zadním náboji Levit HD

Baterie:

Levit ST 468 Wh

Vidlice:

Pevná

Velikost kol:

26"

Počet převodů:

1 x 7

Dojezd:

70 - 100 km

Elektrokolo Levit Tumbi Lowstep Black Pearl 2022 je univerzální trekingové elektrokolo s nízkým nástupem, které je vhodné pro pohodlné cestování městem i po cyklostezkách. Poháněno je motorem Levit HD umístěným v zadním náboji, což zajišťuje spolehlivou asistenci při jízdě. Integrovaná baterie Levit ST s kapacitou 468 Wh poskytuje dojezd 70 až 100 km, což je dostatečné pro denní použití nebo kratší výlety. Elektrokolo je osazeno pevnou vidlicí a 7 rychlostmi s přehazovačkou Microshift, což umožňuje snadné přizpůsobení převodů aktuálním potřebám. Toto elektrokolo je ideální volbou pro uživatele hledající komfortní a snadno ovladatelné kolo pro každodenní jízdu ve městě. Jeho praktický design a nízký nástup umožňují jednoduché používání a manipulaci. Elektrokolo je dodáváno včetně nabíječky.

Levit Tumbi Lowstep (Black pearl) 2024
Levit Tumbi Lowstep (Black pearl) 2024

Proč si pořídit nízko nástupové kolo?  

Jsou to kola pro každého! 

Podle našeho názoru jsou tzv "lowstepová" kola naprosto skvělá a univerzální. Navíc moderní vývoj jim dodává i skvělé jízdní vlastnosti (stabilita, obratnost, prostupnost terénem při použití hrubšího vzorku na plášťů). 

Benefity ocení například zákazníci, kteří kolo budou využívat jako dopravní prostředek do práce (můžete jezdit v saku nebo kostýmku do práce). 

"Starší" lidé, dámy nebo ti z vás, kteří mají ortopedické problémy jsou z kol "lowstep" (bez horní trubky) unešeni. Často si navíc lidé kupují kola v době, kdy by ještě mohli v pohodě nasedat přes horní trubku, nicméně čas jim může hybnost zhoršit a tudíž tuto pohodlnou a bezpečnou variantu volí již dnes.

My v BIKEMAX věříme, že jsou to kola budoucnosti. Pokud se na tato kola podíváte bez předsudků, tak zjistíte, že skýtají velké množství pozitiv a minimum negativ. Jediným negativem může podle nás být neobvyklý vzhled, který začíná být i v ČR pomalu běžným standardem.

Někteří z našich zákazníků mají proti kategorii kol bez horní rámové trubkypředsudky. Zejména muži často říkají, že nechtějí kolo dámské. Ženy zase často používají argument, že ještě nejsou tak staré,nechtějí kolo do města, ale do terénu a podobně. Pojďme si společně říct, že tento typ kola NENÍ jen pro staré, jen pro ženy atd. V západní Evropě je tento typ kola mnohem populárnější než u nás. Nesporně tento logický trend dorazí i k nám. Ale rozhodně se nejedná o nějaký módní výstřelek!


Motor Levit v zadním náboji

Přemýšlíte o koupi elektrokola jako dopravní prostředek pro maminku na nákup nebo pohybve městě? Chcete jezdit jen v lehkém terénu nebo po cyklostezkách? Nebo chcete převést rybářskou výbavu k rybníku? Potom jsou kola s nábojovým pohonem Levit HD ideální a cenově přijatelnou volbou. 

Nábojové motory se používají zejména pro městská, skládací a trekingová elektrokola. Díky využití volnoběžky se dá kolo bez problémů používat i bez zapnutého motoru. Nábojové motory většinou nedisponují torzním snímačem, což způsobuje, že se cítíte jako "na motorce".

 • kroutící moment 30Nm
 • 3,0 kg
 • kolo snadno použitelné bez zapnuté asistence motoru
Levit Tumbi Lowstep (Black pearl) 2024
Levit Tumbi Lowstep (Black pearl) 2024

Baterie Levit ST 468Wh

Srdcem elektrokola je baterie. Baterie Levit 468Wh (13 Ah) s články Li-Ion je integrovaná podél sedlové trubky. Takto spolehlivá baterie je schopna elektrokolo dovézt až do vzdálenosti 100km na jedno jediné nabití. Samozřejmě velmi závisí na profilu trati, váze jezdce, využití úrovně asistence a dalších proměnných.

Baterie se skládá z článků Li-Ion. Nabíjení baterie je možné v kole nebo v pohodlí domova (demontáž je snadná).

 • hmotnost 3,0 kg
 • dojezd na jedno nabití 70 - 100km

Ovladač - displej Levit LED

Ovládání asistence motoru je umístěno v levé části řídítek vedle brzdové páčky. Tento ovladač Levit je základním typem zobrazování informací o elektrokole. Přehledně se dozvíte základní informace o stavu baterie a zařazeném stupni pomoci. 

V případě, že byste chtěli sledovat další informace o jízdě, doporučujeme přikoupit tachometr. Rozměry 65 x 45 x 18

Chci si vybrat tachometr

Levit Tumbi Lowstep (Black pearl) 2024
Levit Tumbi Lowstep (Black pearl) 2024

Co všechno ovlivňuje dojezd elektrokola?

Dojezdy elektrokol jsou veličinou, ve které se výrobci rádi předhání. Jelikož neexistuje žádná sjednocená technika měření, tak vlastně není možné tato čísla srovnat bez pomoci odborníků se zkušenostmi. Každý výrobce totiž uvádí pověstné slůvko "AŽ". Chápeme však, že je to pro zákazníka klíčová věc, kterou si chce porovnat. My se při komunikaci se zákazníkem snažíme používat roky zkušeností a pravdivé srovnání jednotlivých výrobců motorů a baterií abychom vám co nejvíce ulehčili pátrání po vašem novém kole. Pojďme se společně podívat na klíčové body, které ovlivňují dojezd elektrokola:

 • hmotnost jezdce 
 • fyzická kondice
 • využívání asistence motoru
 • síla větru a jeho směr
 • povrch tratě
 • profil trasy
 • rychlost (průměrná rychlost)
 • používání přehazovačky
 • frekvence šlapání
 • tlak v pláštích a jejich vzorek 

Z výše uvedeného je zřejmé, že do dojezdu vstupuje opravdu velmi mnoho proměnných. Vlastně při každé jízdě se potenciální dojezd stejného elektrokola může lišit. Nehleďte tedy na přehnaná čísla z katalogů výrobců a neváhejte se poradit s naším týmem odborníků, který vám rád doporučí kolo s kapacitou baterie, která pro vás dává smysl a která je už třeba zbytečná. U všech kol uvádíme dojezdy reálné dle naší 10ti leté zkušenosti a tisíců prodaných kol ročně.

Levit Tumbi Lowstep (Black pearl) 2024

Přehazovačka Microshift RD-M21S

Přehazovačka Microshift RD-M21S je základní řadou pro rekreační využití. 7mi rychlostní přehazovačka nabízí solidní rozsah převodů. Není vhodná do velkých kopců (Alpy,...). Ideální je pro použití na městských a trekingových kolech a elektrokolech. 

Microshift RD-M21S je snadno seřiditelná, snese i hrubější zacházení.

Pevná vidlice Levit

Na některých rekreačních kolech je použitá pevná vidlice (bez pružení). Je to zejména z důvodu snadné obsluhy a nulových provozních nákladů na její údržbu. Předpokládaným použitím tohoto elektrokola je doprava na krátké a střední vzdálenosti. Převážně je kolo stavěno na asfalt, cyklostezky a lehké polní cesty (šotolina).

Výhodou pevných vidlic je také výrazně nižší hmotnost, než u obyčejných odpružených vidlic, což výrazně usnadňuje manipulaci, převoz či skladování. 


Levit Tumbi Lowstep (Black pearl) 2024
Levit Tumbi Lowstep (Black pearl) 2024

Elektrokola z BIKEMAXu jsou nejpohodlnější!

Koupí elektrokola si výrazně zvýšíte váš rádius výletů. Výkon motoru a baterie vám umožní trávit v sedle hodiny. Bohužel vaše tělo na to není zvyklé a proto mohou přijít sekundární problémy:

 • bolest / brnění rukou
 • bolest za krkem
 • bolest zadku
 • bolest zad

Zabýváme se odstraněním těchto problémů  - úpravou kola na míru. Kolo vám pošleme / předáme hotové a nachystané pro jízdu bez bolesti. Na kole od nás dojedete nejdál!

Chci se dozvědět více o úpravě na míru

Levit Tumbi Lowstep (Black pearl) 2024

Konec defektům! 

Nejenu  kol s nábojovým motorem se může stát výměna duše na zadním kole obrovským problémem. Zejména pokud píchnete na cestě. Sotva sebou budete mít dostatečné nářadí. Sundání kola, výměna duše a vrácení zpět může být i pro zkušeného cyklistu složité.

Proto doporučujeme Joe´s těsnící gel E-bike Commuter pro prevenci defektu v duších. Máme vyzkoušeno, že je to jediný gel, který skutečně funguje. Stačí si preventivně nalít 1/2 balení do předního a 1/2 do zadního kola a máte po starostech! Odzkoušeno našimi kolegy na mnoha výletech.

Chci koupit tmel proti defektům

Levit - český výrobce elektrokol

Srdcem značky Levit je firma BP Lumen z Úpice. BP Lumen už desítky let vyrábí kola. Zejména jejich známá značka Apache udělala elektrokolům v ČR velké jméno. Obrovské zkušenosti a chuť začít nový projekt přinesly v roce 2021 projekt značky Levit. Levit je velmi ambiciózní značka, který by během následujících let měla udávat kvalitativní a designový směr elektrokol ve střední a východní Evropě.

My v Bikemax jsme jedni z největších prodejců kol Levit v ČR. Proto u nás najdete kompletní portfolio modelů elektrokol:

 • horská + celoodpružená
 • trekingová
 • městská
 • nízkonástupová
 • skládací

V naší nabídce najdete všechny motory,  které používá firma Levit - Bosch, Vinka, Bafang a další. Na našich prodejnách také poskytujeme veškerý servis a prodej náhradních dílů k elektrokolům Levit.

Kompletní nabídka elektrokol Levit


Levit Tumbi Lowstep (Black pearl) 2024

Sestavení kola u Vás doma je velmi jednoduché, přesvědčte se sami v našem videu: 

 • kolo k vám dorazí seřízené
 • kolo je vyzkoušené
 • perfektně zabalené
 • snadno  a rychle sestavitelné (zvládne úplně každý)

Skladování a údržba elektrokola

Skladování

Často se nás ptáte na skladování kola během zimy. V zásadě se dá říct, že je důležité kolo nabít na 60% a více. Baterii uschovat v suchém prostředí. Cca 20 stupňů (přibližně pokojovou teplotu).

Rady a typy pro skladování elektrokola

Údržba Elektrokola

Jak elektrokolo umývat? Jak ho převážet? Jak mazat a čistit řetězovou linku? V článku se dozvíte odpovědi na všechny tyto tyto otázky a mnoho dalšího

Rady a typy pro údržbu elektrokola

Jak převážet elektrokolo?

Levit Tumbi Lowstep (Black pearl) 2024
Levit Tumbi Lowstep (Black pearl) 2024

Návody a náhradní díly

Jak kolo ovládat? Jak si přepínat tachometr, nebo jak smazat ujeté kilometry? Ztratily jste už návod? Nevadí, v odkaze máme návody ke všem našim elektrokolům:

Chci návod k mému elektrokolu

Náhradní díly:

Zajímá nás prodej kol, ale samozřejmě i servis. Proto nabízíme celou řadu náhradních dílů. 

Náhradní díly pro elektrokola

Levit Tumbi Lowstep (Black pearl) 2024

Nabíječka součástí balení

U nás je nabíječka součástí balení u všech elektrokol

Doplňkové parametry

Kategorie: Pánská krosová a trekingová elektrokola
Umístění motoru: Motor v zadním náboji
Výrobce motoru: Levit
Typ motoru: Levit HD (v náboji)
Kapacita baterie: 200 - 499 Wh
Určení: Pro muže / unisex
Modelový rok: 2022
Kategorie: Elektrokolo s nízkým nástupem (lowstep)
Dojezd: 70 - 100 km
Materiál rámu: Hliník
Počet rychlostí: 1x7
Průměr kol: 26"
Typ brzd: Ráfkové
Typ vidlice: Pevná
Velikost: Uni
Značka: Levit
Barva: černá
SEO - Model: Tumbi
Nomenklatura: ENN000073
Motor: Levit HD
Baterie: Levit ST 468 Wh (13 Ah)
Ovladač: LED
Rám: Alloy 6061
Vyráběné velikosti: M
Vidlice: Pevná
Zadní tlumič: -
Hlavové složení: Spec (semi-integrované)
Brzdy: Promax TX-117
Středové složení: Spec
Kliky: Wheeltop (170 mm, 42 z.)
Řazení: Microshift TS38-7
Přehazovačka: Microshift RD-M21S
Kazeta: Monsun (14 - 28 z.)
Řetěz: KMC HV500
Náboje: Formula FM-21
Ráfky: Remerx Dragon Line 719 (559 x 19 mm)
Pláště: Mitas Flash 26 x 1,75" (47 - 559)
Gripy: Herrmans Moza 91A Lock-on
Řídítka: Spec 25,4 x 640 mm
Představec: Spec 80 mm
Sedlo: Spec Lady
Sedlovka: Spec 27,2 x 350 mm
Pedály: Plastové
Možnost doplňkových služeb: Ano
Hmotnost: 24 kg
Doplňky: Blatníky, světla, nosič
Nabíječka: Součástí balení

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Levit je český výrobce kol a elektrokol s výrobou v Úpici. Zkušenosti s cyklistikou získavali soustavně již od roku 1991 v mateřské společnosti BP Lumen. Levit je symbolem změny a nových začátků.

Svou vizi se značkou Levit sdílí i olympionik a český reprezentant v biatlonu Ondřej Moravec, který je ambasadorem značky Levit.

Levit se postupně stává významným hráčem na poli cyklistiky v Evropě.

 Horská elektrokola | Krosová elektrokola | Lowstep elektrokola | Dámská elektrokola